Gry & Sif – Turkis Kolibri

kr. 59,00

På lager

Hummingbird – en elegant og farverig kolibri fra Gry & Sif

Denne håndlavede kolibri er filtet i smukke turkise og pink nuancer, der giver den et let og drømmende udtryk. Med sine fine detaljer og livlige farver bringer den en eksotisk og eventyrlig stemning ind i dit hjem.

Perfekt til at hænge på en dekorativ gren, som en del af en smuk uro eller som en fin detalje på en gave. Hver fugl er skabt af dygtige nepalesiske håndværkere gennem fairtrade-produktion, hvilket gør den til et både smukt og ansvarligt valg.

🌿 Håndlavet & fairtrade
✨ Unikt design i bløde farver
📏 Mål: 8 cm
🧵 Materiale: 100% uld

Gør dit hjem lidt mere magisk med denne smukke håndfiltede kolibri!

Varenummer (SKU): g&s-17433-kolobri Kategorier: , , , , , Tags: ,

Beskrivelse

Én Gry & Sif er et 100% Fair Trade produkt fra Nepal. Nepal er et af de fattigste lande i verden, og behovet for udvikling er enormt. Det er vigtigt for Én Gry & Sif, at bidrage til en positiv udvikling af Nepal, ved at skabe gode og vedvarende arbejdspladser.Én Gry & Sif har siden år 2000  arbejdet med produktion af filtprodukter i Nepal. Lige fra begyndelsen, har det været vigtig, at alt arbejde skulle foregå under fair og ordnede forhold, og at arbejderne skulle betales en anstændig løn for deres arbejde. 

Specifikationer

Materiale: Uld

Mærke: Gry & Sif

Farve: Turkis

Detaljer