Gry & Sif – Gris med halstørklæde
59,00 kr.
På lager
Lille filtet gris fra Gry & Sif i rosa uld med rødt halstørklæde.
Grisen har et sødt og lidt skævt vinterudtryk, som passer fint ind i julen uden at være alt for traditionel. Den røde scarf giver den et lille julet præg, og den er nem at bruge sammen med både klassisk julepynt og mere farverige ting.
Brug den på juletræet, på en troldegren i en vase, i vinduet eller som en lille figur i et julemiljø på en bakke med gran, kogler og lys. Den er også fin som ekstra pynt på en gave, hvor den bagefter kan gemmes og bruges igen.
Grisen er håndlavet i Nepal af 100% New Zealand-uld og produceret som fairtrade. Da hver gris er lavet i hånden, kan der være små forskelle i form, farve og udtryk.
Materiale: 100% New Zealand-uld
Mål: Højde 5 cm – Bredde 3 cm
Produceret i Nepal – håndlavet og fairtrade
Bemærk: Da grisen er håndlavet, kan der forekomme små variationer.
Beskrivelse
Detaljer
SKU: E&S-14126-grishals
Kategorier: Bolig, Brands, Diverse, Filt, Filt dyr, Filt pynt til at hænge op - Jul, Filt pynt til hænge - Alt, Gry & Sif, Gry & Sif - Dyr, Julepynt, Julepynt i uld, Pynt - året rundt, Vi fejrer - Højtider







