Strømper – Lys koral med jordbær planter

110,00 kr.

Kun 3 tilbage på lager

Du optjener 220 Point

1 - 3 dages leveringstid

Visa Mastercard MobilePay Trustpilot Remix by Sofie
Bulk deal
QuantityDiscountDiscounted price
3 - 100010,00 kr.100,00 kr.

Rabat - 3 par strømper

Strømper – Cou Cou Suzette – Jordbærplante

Søde, sommerlige og fulde af dansk jordbærstemning 🍓

De her strømper i lys koral med små jordbærplanter er endnu et kreativt design fra franske Cou Cou Suzette, hvor der leges med farver, frugt og fine detaljer.

Jordbær forbindes af mange med dansk sommer, solmodne bær, vejboder og de første lune dage i haven. Her får de klassiske jordbær et legende udtryk som små planter på strømperne – et farverigt statement til hverdagen, der både er sødt og lidt nostalgisk.

Strømperne er lavet i blød OEKO-TEX-certificeret bomuld og har en god pasform, som passer de fleste fødder. Perfekte til dig, der elsker accessories med personlighed og gerne vil have lidt sommer på fødderne året rundt.

One size
FR: 35–44 / US: 4–10,5 / UK: 2,5–9

Materiale:
72% bomuld (OEKO-TEX) – 27% polyamid – 1% elastan

Produceret i: Frankrig af italiensk bomuld
Vaskeanvisning: Vask på vrangen ved 30° – undgå tørretumbler

Varenummer (SKU): ccs-str-jordbærplanter Kategorier: , , , , , Tag:

Beskrivelse

Coucou Suzette

Her finder du farverige, sjove og kitschede kreationer, så kan du opgradere både hårpynt, strømper og øreringe. Der er de skønneste farver, masser af blomster og masse af kæledyr, som både hunde og katte.

Specifikationer

Farve: Lilla, Lyslilla, Mønstret

Mærke: Coucou Suzette

Materiale: Bomuld

Detaljer