Sæbebar – Honningmælk (fugtgivende)
45,00 kr. Den oprindelige pris var: 45,00 kr..40,50 kr.Den aktuelle pris er: 40,50 kr..
På lager
Tina Munkholm – Honningmælk Sæbe
En cremet og blød håndlavet sæbe fra Tina Munkholm, skabt med nærende honning, plejende bivoks og fugtgivende mælk. Kombinationen af disse naturlige ingredienser giver en sæbe, der efterlader huden silkeblød, smidig og velplejet.
Allerede i det gamle Egypten kendte man mælkens og honningens skønhedsgivende kræfter – selv Cleopatra siges at have badet i mælk og honning for at bevare sin hud blød og strålende. Mælken tilfører fugt og hjælper med at bevare hudens naturlige balance, mens honningen virker beroligende og naturligt antibakteriel. Bivoksen beskytter huden og forsegler fugten, så huden føles næret længe efter brug.
En luksuriøs og sanselig sæbe, der bringer et strejf af oldtidens velvære ind i hverdagen – skabt til dig, der elsker naturlig pleje og en ekstra blød hud.
Beskrivelse
MUNKHOLM - Indbegrebet af Velvære og Luksus
Munkholm, etableret i Holbæk af Tina Munkholm, har udviklet sig fra at være et mindre privat foretagende til en fremtrædende international producent inden for hudpleje. I dag nyder Munkholm anerkendelse både nationalt og internationalt, og deres produkter er et fast element hos mange hudplejeklinikker og kosmetologer, der prioriterer naturlige og bæredygtige valg. Med en eksklusiv brug af de reneste økologiske og vegetabilske olier skaber Munkholm luksuriøse plejeprodukter, der kombinerer effektivitet med miljøvenlighed og skånsomhed, for at fremme sund og levende hud.Specifikationer
Mærke: Tina Munkholm
Farve: Gul
Detaljer
SKU: tim-sæbe-honningmælk
Kategorier: Beauty hjørnet, Bolig, Brands, Sæbe & Shampoobar, Sæbebar, Tina Munkholm



