Høj skål i pindsvinglas 24 cm – Indego
Den oprindelige pris var: 700,00 kr..630,00 kr.Den aktuelle pris er: 630,00 kr..
Tilgængelig på restordre
Anna von Lipa krystalskål i pindsvineglas – Ø 24 cm
Den smukke krystalskål i det ikoniske pindsvineglas er stadig en af de mest populære farver – og det forstår man godt. Den fanger lyset på den fineste måde og tilfører både elegance og personlighed til bordet.
Skålen har samme bløde, runde formsprog som den store kuglevase, men er mere åben i udtrykket end den tidligere model, der rundede mere ind. Det gør den ekstra velegnet til servering – især til salater, frugt eller snacks, hvor man gerne vil have, at indholdet præsenterer sig flot.
Den måler Ø 24 cm og har en højde på 13 cm – en virkelig god størrelse, både til hverdagsbrug og når der dækkes op til gæster.
Den er super dekorativ bare at have stående fremme. Stil den alene som et statement, eller lad den indgå sammen med andre glasfavoritter. Man kan også lægge frugt i, plante en grøn plante i den for et mere levende udtryk – eller sætte et fyrfadslys eller et lille bloklys i. Når lyset rammer de fine “dutter”, skaber den det smukkeste spil og en helt særlig stemning.
En skål der både er praktisk og pynt i ét – og som løfter både hverdag og fest.
Beskrivelse
Specifikationer
Detaljer
SKU: avl-340-indego
Kategorier: Anna von Lipa, Anna von Lipa skåle, Bakker, fade & skåle, Bolig, Borddækning, Brands, Mundblæst glas, Skåle, Skåle i pindsvineglas, Store skåle 17 cm og 24 cm

